Juventus Torino a avut parte de o partidă dificilă, sâmbătă, pe teren propriu, în etapa a patra din Serie A. Campioana Italiei a întors scorul împotriva celor de la Hellas Verona și s-a impus cu 2-1 (a devenit lider în clasament).

Veloso a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 21, cu un voleu de senzație, după ce Di Carmine (din penalti) și Lazovic au lovit bara. Ramsey a egalat cu un șut de la distanță, după doar zece minute, în timp ce Cristiano Ronaldo a stabilit rezultatul final dintr-un penalti obținut de Cuadrado (minutul 49).

În minutul 90+4, Kumbulla (Verona) a fost eliminat după ce a primit al doilea cartonaș galben.

Aici poți vedea cele mai importante momente ale partidei dintre Juventus Torino și Hellas Verona.

Tot sâmbătă, Brescia a învins în deplasare Udinese, scor 1-0, prin golul marcat de Romulo, în minutul 57.

Meciul AC Milan – Inter are loc de asemenea sâmbătă, iar partidele Sassuolo – SPAL, Bologna – AS Roma, Sampdoria – Torino, Lecce – Napoli, Atalanta – Fiorentina şi Lazio Roma – Parma se vor disputa duminică.