​AC Milan s-a impus cu greu în deplasarea de la Verona, scor 1-0, deși gazdele au evoluat în inferioritate numerică încă din minutul 21 (etapa a treia din Serie A). Piatek a adus victoria milanezilor cu un gol înscris din penalty, în minutul 68.

Milan a primit lovitură de la 11 metri după un henț comis în careu de Rahmani. Arbitrul a luat decizia de a acorda penalty cu ajutorul colegilor din camera VAR.

Verona a rămas în inferioritate numerică din minutul 21, atunci când Stepinski a văzut roșu pentru un fault asupra lui Musacchio. AC Milan a terminat și ea meciul cu un jucător în minus, după ce Calabria a fost eliminat în minutul 90+5.

În urma acestei victorii, a doua a sezonului, AC Milan a acumulat șase puncte și se află pe locul șapte în clasament. Verona ocupă poziția a 11-a, cu patru puncte.

Vezi aici rezumatul meciului Verona vs AC Milan.