Liga 1: ​CFR Cluj vs FC Voluntari 5-0 / Oaspeţii au jucat din prima repriză cu doi fotbalişti în minus

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Vineri, 13 septembrie 2019, 23:36 Sport | Fotbal

Liga 1
​Formaţia CFR Cluj a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 5-0, echipa FC Voluntari, într-un meci din etapa a noua a Ligii I, informează News.ro.
Golurile au fost marcate de Itu ‘2, Hoban ’35, Costache ’36 şi Omrani ’51, ’67.

În minutele 12 şi 28, de la oaspeţi au fost eliminaţi Rodriguez şi Simonovski.

Pe final, din minutul 88, şi CFR Cluj a jucat în inferioritate numerică, Pereira neputând continua.

Dan Petrescu nu a stat pe banca echipei clujene, fiind suspendat.

Au evoluat echipele:

CFR Cluj: Arlauskis – Susic, Burcă, Cestor, Peteleu – Itu, Hoban, Deac (Joca ’76) – Costache (Golofca ’60), L. Traore (Omrani ’46), M. Pereira.

FC Voluntari: Rîmniceanu –Nica, J. Rodriguez, C. Achim, Kocic – I. Gheorghe (Costin ’54), Gorobsov (Căpăţînă ’68), Laidouni – A. Măţan (Balaur ‘17), Simonovski, Ebralidze.

Cartonaşe roşii: Rodriguez ’12, Simonovski ‘28

Arbitri: Iulian Căin - Ciprian Danşa, Ionel Dumitru - Florin Marcu. Observatori: Sajtos Laszlo, Iuliuss Nemţeanu

1344 vizualizari

• +2 (4 voturi)
    întreb pentru un prieten (Sâmbătă, 14 septembrie 2019, 0:10)

kutez [utilizator]

Cum să rămâi în inferioritate numerică în min. 88 dacă adversarul a avut două cartonașe roșii anterior?