​Liga 1: Academica Clinceni vs Astra Giurgiu 1-1 / Rezultatul a fost decis de două autogoluri, Radunovic a fost eliminat

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Vineri, 13 septembrie 2019, 19:32 Sport | Fotbal

Liga 1
Formaţia Academica Clinceni a remizat, vineri, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Astra Giurgiu, într-un meci din etapa a noua a Ligii I, în care cele două goluri au fost marcate în propria poartă, potrivit News.ro.

Scorul a fost deschis, în minutul 31, după ce Vojtus a șutat în bară, mingea ricoșând în Tamaș, iar din fundașul Astrei, în poartă. Scorul a fost egalat, în minutul 45+3, când Budescu a executat un corner, iar Popescu a împins mingea în propria poartă, scrie Mediafax.

În minutul 75, de la Astra Giurgiu a fost eliminat Radunovic, el primind direct cartonaşul roşu pentru un fault. În minutul 86, a primit cartonaş galben tehnicianul echipei Astra, Dan Alexa.

Au evoluat echipele:

Academica Clinceni: Vâlceanu - Matei, Chatziterzoglu (Răuţă ’46), Patriche, Dobrescu – Achim (Barbu ’68), Şut, Cebotaru, Popescu (Deretti ’58) - Buziuc, Vojtus. Antrenor: Ilie Poenaru

Astra Giurgiu: Kitanov - Bruno, Graovac, Tamaş, Radunovic - Crepulja - Gheorghe, Simion, Răduţ (Tounkara ’46, Dima ‘78), Budescu – Stahl (Matei ’26). Antrenor: Dan Alexa

Cartonaşe galbene: Patriche ’77, Şut ‘90 / Tamaş ’50, Tounkara ’79, Bruno ‘87

Cartonaş roşu: Radunovic ‘75

Arbitri: Florin Andrei (centru) - Bucsi Imre-Laszlo, Marius Marica (asistenţi) - Lucian Rusandu (rezervă). Observatori: Cristian Nica, Romulus Chihaia

În următoarea etapă Academica Clinceni va întâlni FC Voluntari, iar Astra Giurgiu se va înfrunta cu FC Dinamo București.