VIDEO Iasmin Latovlevici, golul weekend-ului în Turcia - Ce execuție!

Luni, 2 septembrie 2019, 11:07 Sport | Fotbal

Iasmin Latovlevici, ce gol!
Iasmin Latovlevici a provocat reacții de uimire în Turcia. Fundașul român, în vârstă de 33 de ani, a reușit un gol spectaculos în ultimele secunde ale meciului Eşkişehirspor - Bursaspor, încheiat 0-2.

În partida din campionatul secund al Turciei, jucată în deplasare, Latovlevici a stabilit scorul final în minutul 90+2, atunci când a marcat, fără preluare, din colțul careului de 16 metri, după o pasă primită din diagonală.

Momentul în care jucătorul a punctat, comentatorii turci au izbucnit.

Iasmin Latovlevici a ajuns la Bursaspor în august 2018, de la Galatasaray, liber de contract, formație pentru care a evoluat în 29 de meciuri, a marcat de patru ori și a oferit două pase de gol, transmite Mediafax.

Dar mi-a placut si reactia comentatorului otoman :D
      comentatorii (Luni, 2 septembrie 2019, 12:23)

Bogdan Radu [utilizator] i-a raspuns lui victor L

Sunt deosebiti. Daca ai (ne)sansa de a ajunge vreodata pe un stream turcesc, obosesti psihic dupa 20 de minute. Cum depaseste un jucator mijlocul terenului cu mingea la picior, cum incep sa intre in fibrilatii.