PSG, victorie pe terenul lui Metz (scor 2-0) / Partida a fost întreruptă trei minute din cauza unui banner homofob

Sâmbătă, 31 august 2019, 9:28 Sport | Fotbal

PSG, victorie cu Metz
Formaţia Paris Saint-Germain s-a impus, vineri, în deplasare, scor 2-0, în faţa echipei Metz, în primul meci al etapei a patra a campionatului Franţei. Partida a fost întreruptă trei minute din cauza unui banner homofob, scrie News.ro.

Golurile au fost marcate de Di Maria (11-penalti) şi Choupo-Moting (43).

Partida a fost întreruptă trei minute din cauza scandărilor homofobe ale fanilor de la Metz şi după afişarea unui banner considerat insultător la adresa clubului PSG şi a oficialilor ligii franceze.

Partidele Lyon – Bordeaux, Angers-Dijon, Nantes-Montpellier, Nîmes-Brest şi Toulouse-Amiens au loc sâmbătă, iar meciurile Reims-Lille, Rennes-Nice, Strasbourg-Monaco şi Marseille-St-Etienne sunt programate duminică.

397 vizualizari

Care ce spunea acel banner? (Sâmbătă, 31 august 2019, 9:38)

un_carnat [utilizator]

Mai lasati-o drc cu corectitudinea politica... la meciurile Stelei Rosii din Belgrad mai sunt afisate si bannere cu Republika Srpska, si nu-i pasa nimanui. Iar in Franta literalmente se intrerupe meciul pentru un banner care nici nu stim ce zice exact?!