​Barcelona a obținut prima victorie în actuala ediție din LaLiga, impunându-se cu 5-2 în fața celor de Betis Sevilla, pe Camp Nou. Antoine Griezmann a fost omul meciului, cu două goluri și o pasă decisivă pentru reușita lui Vidal.

Condusă cu 1-0 din minutul 15, după golul lui Fekir, Barcelona a preluat conducerea pe tabelă grație a două goluri înscrise de Griezmann (41' și 50').

Recitalul catalanilor a continuat prin Perez (56'), Jordi Alba (60') și Vidal (77'), scorul devenind 5-1 în favoarea formației lui Valverde. Responsabilul cu pasa decisivă pentru Vidal a fost Griezmann, aflat de asemenea la primele goluri pentru Barcelona într-un meci oficial.

Scorul final a fost stabilit de oaspeți, care au marcat în minutul 79 prin Loren.

Vezi aici rezumatul partidei Barcelona vs Betis Sevilla.