VIDEO Ianis Hagi, pasă de gol în Genk - Waasland-Beveren 4-0

Duminică, 18 august 2019, 9:11 Sport | Fotbal

Ianis Hagi
Ianis Hagi a avut încă o evoluţie apreciată pentru Genk, sâmbătă seară. Mijlocaşul naţionalei României a reuşit o pasă de gol în minutul 86 al deplasării cu formaţia Waasland-Beveren. Hagi intrase pe teren în minutul 76, susține Mediafax.

Genk a reuşit prima victorie din campionat, după două înfrângeri consecutice. Deşi a întâlnit penultima clasată, jocul campioanei din prima repriză nu a arătat prea bine.

A reuşit însă să deschidă scorul în minutul 21, prin Paintsil. Celelalte 3 reuşite au venit în partea secundă. Samata a fost omul ultimelor 45 de minute, reuşind să marcheze toate golurile (minutele 53, 66 şi 86). Ultimul l-a avut ca protagonist şi pe Ianis Hagi, care a reuşit o pasă de gol spectaculoasă.

"Petrecerea lui Genk a continuat odată cu intrarea lui Hagi. Acesta a pasat perfect, iar Samatta şi-a completat hat-trickul", a notat sporz.be.

2633 vizualizari

• +3 (3 voturi)
    Fiul rejelui este genial ?! (Duminică, 18 august 2019, 12:44)

Plagarus [utilizator]

Nepregatit fizic - ce o fi facut Academia ?-va fi o eterna rezerva,pana la reintoarcerea in curtea casii sale la Ovidiu.
    cam penibil !!!! (Duminică, 18 august 2019, 17:59)

asada [utilizator]

A intrat in minutul 76 ,la 3-0 pentru echipa ,s-a scremut 10 minute si a ...dat o pasa de gol spectaculoasa .... Uite asa putem scrie ceva despre beizadeaua "geniala" a "regelui ",care vezi Doamne facu oul de aur !!!!