Inter Milano s-a impus la loviturile de departajare în fața celor de la Tottenham, scor 4-3, după ce au încheiat la egalitate la finalul celor 90 de minute, 1-1. Partida a făcut parte din cadrul turneului amical International Champions Cup și s-a disputat chiar pe stadionul lui Tottenahm, la Londra.

Tottenham a deschis scorul încă din minutul 3, prin Lucas, iar Inter a egalat în minutul 36, prin Stefano Sensi. Niciuna dintre cele două formații nu a mai marcat până la finalul celor 90 de minute regulamentare, astfel că învingătoarea s-a decis la loviturile de departajare.

Intrat pe teren în minutul 74 (în locul lui Perisic), George Puşcaş a fost primul care a executat pentru Inter şi a ratat. Au înscris Ranocchia, Dimarco, Politano şi Joao Mario. Pentru Tottenham au marcat Son, N'Koudou și Alderweireld, în timp ce Eriksen și Skipp au ratat.

Vezi aici rezumatul meciului Tottenham vs Inter.

Rezultatele înregistrate de cele două echipe la International Chmapions Cup:

Tottenham: 3-2 cu Juventus, 1-2 cu Manchester United și 1-1 (3-4 la penaltiuri) cu Inter

Inter: 0-1 cu Manchester United, 1-1 (3-4 la penaltiuri) cu Juventus, 1-1 (4-3 la penaltiuri) cu Tottenham