​​Echipele Gaz Metan Mediaș și Sepsi Sfântu Gheorghe au terminat la egalitate, scor 1-1, partida disputată în etapa a treia a Ligii 1. În urma acestui rezultat, gazdele au adunat cinci puncte, în timp ce oaspeții au obținut al treilea punct.

Liga 1Foto: lpf.ro

Chamed a deschis scorul pentru Gaz Metan ('34), iar Karanovic (intrat pe teren în minutul 59) a restabilit egalitatea ('67).

Neluț Roșu (Gaz Metan) a fost eliminat în minutul 86, când a primit al doilea cartonaș galben.

Au evoluat echipele:

Gaz Metan Mediaş: Pleşca - Creţu, Larie, M. Constantin, Velisar - Droppa, Roşu – Chamed (Sanoh ’71), Olaru (Popa ’88), Ely Fernandes (Romeo ’64) - S. Buş. Antrenor: Edward Iordănescu

Sepsi Sfântu Gheorghe: Niczuly - Dimitrov, Barisic, Tincu, Fl. Ştefan - Vaşvari - Y. Hamed (Karanovic ’59), Fulop (Velev ‘46), D. Flores (Simonovski ’82), Gal-Andrezly - N. Carnat. Antrenor: Csaba Laszlo

Cartonaşe galbene: Olaru ’32, Creţu ’53, Roşu ’58, ‘86 / Fulop ’29, Flores ’68, Vaşvari ‘87

Arbitri: Andrei Antonie (centru) - Daniel Mitruţi, Bogdan Gheorghe (asistenţi) - Rareş Vidican (rezervă). Observatori: Costin Toma, Marin Petrache