Formaţia Gaz Metan Mediaş a învins, vineri, în deplasare, cu scorul de 2-0, echipa Hermannstadt, într-un meci din etapa a doua a Ligii I, în care de la gazde au fost eliminaţi doi jucători, informează News.ro.

Liga 1Foto: lpf.ro

Au marcat M. Constantin ’49 (penalti) şi Chamed ’71.

Gazdele au rămas în inferioritate numerică în minutul 45+1, când a fost eliminat Cordea, iar în minutul 84 au rămas cu încă un jucător în minus, Dâlbea, care a primit al doilea cartonaş galben.

Au evoluat echipele:

Hermannstadt: Rodrigues Novo – Măţel, Dandea, Luchin, Tătar – Cordea, Dumitriu, Dâlbea, Caiado (Petrescu ’50) – Buzan (Mezin ’50), Tsoumou (Debeljuh ’75). Antrenor: Costel Enache

Gaz Metan Mediaş: Pleşca – Creţu, Constantin, Larie, Cikarski – Droppa, Roşu – Ely Fernandes (Chamed ’58), Olaru, Drăghici (Sanoh ’63) – Buş (Popa ’81). Antrenor: Edward Iordănescu.

Cartonaşe galbene: Buzan ’29, Caiado ’40, Mezin ’60, Dâlbea ’62, ’84, Tătar ’73 / Larie ’25, Creţu ’38, Cikarski ‘58

În minutul 50, a primit cartonaş galben şi tehnicianul Costel Enache.

Cartonaşe roşii: Cordea ‘45+1, Dâlbea ‘84

Arbitri: Sebastian Colţescu – Marius Nicoară, Ionel Valentin Dumitru – George Cătălin Găman

Observatori: Ioan Bogdan, Ioan Onicaş