Malmo FF a reușit victoria zilei în meciurile contând pentru turul I preliminar al Europa League la fotbal. Suedezii au trecut cu 7-0 de Ballymena United (Irlanda de Nord). A fost seara în care și echipele noastre (CS U Craiova și FCSB) au câștigat meciurile pe care le-au disputat.

Europa LeagueFoto:

Rezultate:

Marţi 9 iulie

Saint Joseph's FC (Gibraltar) - Glasgow Rangers (Scoţia) 0-4

Gzira United (Malta) - Hajduk Split (Croaţia) 0-2

ŢSKA Sofia (Bulgaria) - OFK Titograd (Muntenegru) 4-0

Miercuri 10 iulie

Jeunesse d'Esch (Luxemburg) - Tobol Kostanai (Kazahstan) 0-0

Joi 11 iulie

Piunik Erevan (Armenia) - FK Shkupi (Macedonia de Nord) 3-3

Ordabasî Şimkent (Kazahstan) - Torpedo Kutaisi (Georgia) 1-0

FK Ventspils (Letonia) - Teuta Durres (Albania) 3-0

Alaşkert FC (Armenia) - Makedonija Skopje (Macedonia de Nord) 3-1

Laci (Albania) - Hapoel Beer Sheva (Israel) 1-1

Narva Trans (Estonia) - Buducnost Podgorica (Muntenegru) 0-2

AEK Larnaca (Cipru) - Petrocub Hînceşti (Rep. Moldova) 1-0

KuPS Kuopio (Finlanda) - FC Vitebsk (Belarus) 2-0

Flora Tallinn (Estonia) - FK Radnicki Nis (Serbia) 2-0

Sabail FK (Azerbaidjan) - Universitatea Craiova (România) 2-3

MFK Ruzomberok (Slovacia) - Levski Sofia (Bulgaria) 0-2

Balzan FC (Malta) - NK Domzale (Slovenia) 3-4

FK Trakai Riteriai (Lituania) - KI Klaksvik (Feroe) 1-1

Malmoe FF (Suedia) - Ballymena United (Irlanda de Nord) 7-0

Kauno Zalgiris (Lituania) - Apollon Limassol (Cipru) 0-2

Maccabi Haifa (Israel) - NS Mura (Slovenia) 2-0

Crusaders Belfast (Irlanda de Nord) - B36 Torshavn (Feroe) 2-0

Dinamo Tbilisi (Georgia) - UE Engordany (Andorra) 6-0

Debrecen VSC (Ungaria) - Kukesi (Albania) 3-0

Broendby IF (Danemarca) - Inter Turku (Finlanda) 4-1

Akademija Pandev (Macedonia de Nord) - NK Zrinjski Mostar (Bosnia) 0-3

FK Molde (Norvegia) - KR Reykjavik (Islanda) 7-1

Speranţa Nisporeni (R. Moldova) - Neftci Baku (Azerbaidjan) 0-3

Radnik Bijeljina (Bosnia) - Spartak Trnava (Slovacia) 2-0

Brann Bergen (Norvegia) - Shamrock Rovers Dublin (Irlanda) 2-2

Şahtior Soligorsk (Belarus) - Hibernians Paola (Malta) 1-0

FK Liepaja (Letonia) - Dinamo Minsk (Belarus) 1-1

CS Fola Esch (Luxemburg) - Cihura Sacihere (Georgia) 1-2

Olimpija Ljubljana (Slovenia) - FK RFS (Letonia) 2-3

Gap Connah's Quay (Ţara Galilor) - Kilmarnock (Scoţia) 1-2

College Europa (Gibraltar) - Legia Varşovia (Polonia) 0-0

FK Cukaricki (Serbia) - FC Bananţ Erevan (Armenia) 3-0

DAC Dunajska Streda (Slovacia) - KS Cracovia (Polonia) 1-1

Zeta Golubovci (Muntenegru) - Vidi MOL Szekesfehervar (Ungaria) 1-5

FCSB (România) - Milsami Orhei (R. Moldova) 2-0

Cork City (Irlanda) - Progres Niederkorn (Luxemburg) 0-2

Cliftonville (Irlanda de Nord) - Haugesund (Norvegia) 0-1

St. Patrick's (Irlanda) - IFK Norrkoeping (Suedia) 0-2

Aberdeen (Scoţia) - RoPS Rovaniemi (Finlanda) 2-1

Honved Budapesta (Ungaria) - Zalgiris Vilnius (Lituania) 3-1

Siroki Brijeg (Bosnia) - Kairat Almatî (Kazahstan) 1-2

Breidablik (Islanda) - FC Vaduz (Liechtenstein) 0-0

Stjarnan (Islanda) - Levadia Tallinn (Estonia) 2-1

Meciurile din manşa secundă se vor disputa pe 16, 17 şi 18 iulie, conform Agerpres.