Europa League, turul I preliminar - Rezultatele zilei

de A.I.     HotNews.ro
Vineri, 12 iulie 2019, 9:07 Sport | Fotbal


Europa League
Malmo FF a reușit victoria zilei în meciurile contând pentru turul I preliminar al Europa League la fotbal. Suedezii au trecut cu 7-0 de Ballymena United (Irlanda de Nord). A fost seara în care și echipele noastre (CS U Craiova și FCSB) au câștigat meciurile pe care le-au disputat.

Rezultate:

Marţi 9 iulie

Saint Joseph's FC (Gibraltar) - Glasgow Rangers (Scoţia) 0-4
Gzira United (Malta) - Hajduk Split (Croaţia) 0-2
ŢSKA Sofia (Bulgaria) - OFK Titograd (Muntenegru) 4-0

Miercuri 10 iulie

Jeunesse d'Esch (Luxemburg) - Tobol Kostanai (Kazahstan) 0-0

Joi 11 iulie

Piunik Erevan (Armenia) - FK Shkupi (Macedonia de Nord) 3-3
Ordabasî Şimkent (Kazahstan) - Torpedo Kutaisi (Georgia) 1-0
FK Ventspils (Letonia) - Teuta Durres (Albania) 3-0
Alaşkert FC (Armenia) - Makedonija Skopje (Macedonia de Nord) 3-1
Laci (Albania) - Hapoel Beer Sheva (Israel) 1-1
Narva Trans (Estonia) - Buducnost Podgorica (Muntenegru) 0-2
AEK Larnaca (Cipru) - Petrocub Hînceşti (Rep. Moldova) 1-0
KuPS Kuopio (Finlanda) - FC Vitebsk (Belarus) 2-0
Flora Tallinn (Estonia) - FK Radnicki Nis (Serbia) 2-0
Sabail FK (Azerbaidjan) - Universitatea Craiova (România) 2-3
MFK Ruzomberok (Slovacia) - Levski Sofia (Bulgaria) 0-2
Balzan FC (Malta) - NK Domzale (Slovenia) 3-4
FK Trakai Riteriai (Lituania) - KI Klaksvik (Feroe) 1-1
Malmoe FF (Suedia) - Ballymena United (Irlanda de Nord) 7-0
Kauno Zalgiris (Lituania) - Apollon Limassol (Cipru) 0-2
Maccabi Haifa (Israel) - NS Mura (Slovenia) 2-0
Crusaders Belfast (Irlanda de Nord) - B36 Torshavn (Feroe) 2-0
Dinamo Tbilisi (Georgia) - UE Engordany (Andorra) 6-0
Debrecen VSC (Ungaria) - Kukesi (Albania) 3-0
Broendby IF (Danemarca) - Inter Turku (Finlanda) 4-1
Akademija Pandev (Macedonia de Nord) - NK Zrinjski Mostar (Bosnia) 0-3
FK Molde (Norvegia) - KR Reykjavik (Islanda) 7-1
Speranţa Nisporeni (R. Moldova) - Neftci Baku (Azerbaidjan) 0-3
Radnik Bijeljina (Bosnia) - Spartak Trnava (Slovacia) 2-0
Brann Bergen (Norvegia) - Shamrock Rovers Dublin (Irlanda) 2-2
Şahtior Soligorsk (Belarus) - Hibernians Paola (Malta) 1-0
FK Liepaja (Letonia) - Dinamo Minsk (Belarus) 1-1
CS Fola Esch (Luxemburg) - Cihura Sacihere (Georgia) 1-2
Olimpija Ljubljana (Slovenia) - FK RFS (Letonia) 2-3
Gap Connah's Quay (Ţara Galilor) - Kilmarnock (Scoţia) 1-2
College Europa (Gibraltar) - Legia Varşovia (Polonia) 0-0
FK Cukaricki (Serbia) - FC Bananţ Erevan (Armenia) 3-0
DAC Dunajska Streda (Slovacia) - KS Cracovia (Polonia) 1-1
Zeta Golubovci (Muntenegru) - Vidi MOL Szekesfehervar (Ungaria) 1-5
FCSB (România) - Milsami Orhei (R. Moldova) 2-0
Cork City (Irlanda) - Progres Niederkorn (Luxemburg) 0-2
Cliftonville (Irlanda de Nord) - Haugesund (Norvegia) 0-1
St. Patrick's (Irlanda) - IFK Norrkoeping (Suedia) 0-2
Aberdeen (Scoţia) - RoPS Rovaniemi (Finlanda) 2-1
Honved Budapesta (Ungaria) - Zalgiris Vilnius (Lituania) 3-1
Siroki Brijeg (Bosnia) - Kairat Almatî (Kazahstan) 1-2
Breidablik (Islanda) - FC Vaduz (Liechtenstein) 0-0
Stjarnan (Islanda) - Levadia Tallinn (Estonia) 2-1

Meciurile din manşa secundă se vor disputa pe 16, 17 şi 18 iulie, conform Agerpres.


Citeste mai multe despre   
















1186 vizualizari


Abonare la comentarii cu RSS

ESRI

Top 10 articole cele mai ...



Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.
hosted by
powered by
developed by
mobile version