VIDEO ​Eibar vs Barcelona 2-2, în ultimul meci din acest sezon de LaLiga / "Dublă" pentru Messi; De Blasis, gol de senzație

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Duminică, 19 mai 2019, 19:32 Sport | Fotbal

Pablo De Blasis (Eibar)
​​Eibar și FC Barcelona au terminat la egalitate, scor 2-2, ultimul meci din acest sezon de LaLiga. Lionel Messi a marcat de două ori pentru catalani, ajungând la 36 de reușite, însă Pablo De Blasis a fost remarcatul partidei, după ce a înscris cu un șut fără preluare de la mare distanță.

Cucurella ('20) a deschis scorul pentru gazde după o eroare a portarului Cillessen. Messi a marcat de două ori în mai puțin de două minute ('31 și '32 - o scăriță). Pablo De Blasis a egalat pentru Eibar înainte de pauză ('45+1), când l-a surprins pe Cillessen (ieșit în afara careului pentru a respinge balonul) cu o execuție fără preluare.

• 36 de goluri și 13 pase decisive a înregistrat Lionel Messi în acest sezon de La Liga.