Meciul Pomicola Raciu – Cetatea Târgoviște, din Liga a cincea din Dâmbovița, îi va rămâne arbitrului Bogdan Duțu din Târgoviște în memorie ca un coșmar. Centralul de 27 de ani a fost lovit de câțiva fani ai gazdelor în minutele de prelungire, după o fază litigioasă.

Finalul partidei Pomicola Raciu – Cetatea Târgoviște a fost incandescent. În minutul 90+3, la scorul de 1-1, arbitrul a dictat o simulare la o cădere în careu a unui jucător al gazdelor în loc de penalty și de aici s-a declanșat infernul pentru tânărul "fluieraș". Spectatorii au invadat terenul și nu a mai contat că era Sâmbăta Mare, iar terenul este situat chiar lângă o biserică. Câțiva au sărit pe centralul târgoviștean și chiar l-au lovit, fiind cu greu apărat de oficialii echipei-gazdă.