Inter Milano şi Juventus au terminat la egalitate, scor 1-1, în Derby d'Italia (etapa 34 din Serie A). Cu "Bătrâna Doamnă" deja campioană, partida a contat în special pentru nerazzurri, aflaţi în lupta pentru un loc de Champions League.

Inter a deschis scorul încă din minutul 7, grație unei execuții de excepție a lui Radja Nainggolan. Belgianul a înscris cu un voleu de la peste 20 de metri. Szczesny a atins mingea cu mâna, dar nu a putut împiedica golul gazdelor.

Cristiano Ronaldo a egalat în minutul 62, iar Juventus a plecat cu un punct de pe San Siro. Starul portughez a atins astfel o bornă impresionantă: golul 600 al carierei pentru echipele de club.

În urma acestui rezultat, Inter rămâne pe locul trei, la patru puncte în fața Romei (locul patru) și la cinci în spatele lui Napoli (locul doi).