Olympique Lyon a revenit de la 1-2 și s-a impus cu 3-2 pe terenul celor de la Bordeaux, în etapa a XXXIV-a din Ligue 1. În urma acestui succes, echipa lui Bruno Genesio și-a consolidat locul trei în clasament, ultimul care asigură prezența în ediția viitoare de Champions League.

Bordeaux a condus la pauză cu 2-1, după golurile lui Briand (34') şi Nicolas de Preville (38'), respectiv Memphis Depay (14'). Oaspeţii au întors scorul în repriza a doua, prin Cornet (67') şi Moussa Dembele (85').

Gazdele au terminat meciul în inferioritate numerică, Jovanovic fiin eliminat în minutul 73.

Lyon a acumulat 62 de puncte și și-a consolidat ultimul loc pe podium. Lider şi deja campioană este PSG, cu 84 de puncte, urmată de Lille, cu 65 de puncte, iar pe locul 4 este Saint-Etienne, cu 56 de puncte. Bordeaux ocupă locul 14, cu 38 de puncte.

Vezi aici rezumatul partidei Bordeaux vs Lyon.