Liga 1: Poli Iași vs Concordia Chiajna 1-1 / Gazdele au lovit de două ori transversala în prelungiri

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Luni, 22 aprilie 2019, 21:55 Sport | Fotbal

Liga 1, logo
Formaţia Poli Iaşi a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat, luni, pe teren propriu, în compania echipei Concordia Chiajna, în etapa a VI-a a play-out-ului Ligii I, potrivit News.ro.

Pentru Poli Iaşi a marcat Enoh '46, iar pentru Concordia a înscris Cristescu '43.

Gazdele au fost aproape de victorie, după ce Joao Meira a fost aproape de un autogol (a respins mingea în transversală în minutul 90+1), iar Mihalache a trimis tot în transversală, în minutul 90+2, cu capul.

Au evoluat echipele:

Poli Iaşi: Mino - Bosoi, Gardoş, Frăsinescu, Sin - Mihalache, Qaka (Semedo '46), Nascimento - Platini, Enoh (Zaharia '77), Petre (Cristea '46).Antrenor: Flavius Stoican

Concordia Chiajna: Rîmniceanu - Meira, Koutroumpis, Marc, Fota - Ropotan, Gorobsov, Ivanovici - Cristescu (Bărboianu '74), Bawab (Grădinaru '85), Moussa (Nivaldo '64). Antrenor: Adrian Falub

Cartonaşe galbene: Qaka '42, Nascimento '71 / Meira '27, Cristescu '38, Koutroumpis '63

Meciul a fost arbitrat de Iulian Călin, ajutat de asistenţii Gabriel Stroe şi Marius Badea şi de rezerva Cătălin Popa.

Observatori au fost delegaţi Marian Salomir şi Ion Căţoi.