Liga 1, play-off: Viitorul - FCSB 1-1 / Ianis Hagi a egalat în minutul 80 - Titlul, tot mai aproape de CFR Cluj

Duminică, 21 aprilie 2019, 23:10 Sport | Fotbal

Ianis Hagi, gol cu FCSB
FCSB a obținut doar o remiză pe terenul celor de la Viitorul, scor 1-1, într-un meci cu un jucător eliminat de fiecare parte. Gnohere a deschis scorul pentru roș-albaștri (68'), dar Ianis Hagi a adus egalarea în minutul 80. În urma acestui rezultat, echipa lui Mihai Teja se află la cinci puncte în urma liderului CFR Cluj.

FCSB a jucat în inferioritate numerică din minutul 61, Romario Benzar fiind eliminat pentru cumul de cartonașe galbene. De asemenea, Viitorul a terminat meciul cu un jucător mai puțin pe teren, după ce Vlad Achim a văzut al doilea cartonaș galben și a fost eliminat în minutul 75.

Au evoluat echipele:

FC Viitorul: Cojocaru - Mladen, Ţîru, V. Ghiţă, De Nooijer (Boboc ’57) - A. Ciobanu, Achim, Vînă - I. Hagi, Calcan (Eric ’69), G. Ganea (Drăguş ’46). Antrenor: Gheorghe Hagi

FCSB:
Bălgrădean - R. Benzar, I. Cristea, Planic, Jr. Morais - Nedelcu, L. Filip - Man, fl. Tănase, Fl. Coman (Teixeira ’51) – Hora (Gnohere ’56). Antrenor: Mihai Teja

Cartonaşe galbene: Ţîru '45, Achim '72, '75/ Benzar '26, '61

Cartonaş roşu: Achim '75 / Benzar '61

Arbitri: Marius Avram - Ciprian Florin Danşa, Andrei Constantinescu - George Rădulescu

Observatori: Dan Victor Berbecaru, Paul Cazan