VIDEO Parma - AC Milan 1-1 / Gazdele au egalat pe final de meci - AC Milan, pas greșit în lupta pentru ultimul loc de Champions League

Sâmbătă, 20 aprilie 2019, 15:39 Sport | Fotbal

Gennaro Gattuso
AC Milan a ratat victoria în meciul cu Parma, deși a condus cu 1-0 până în minutul 86 (etapa 33 din Serie A). S-a încheiat 1-1, iar echipa lui Gennaro Gattuso face un pas greșit în lupta pentru ultimul loc care asigură prezența în ediția viitoare a Champions League.

AC Milan a deschis scorul în minutul 69, prin Castillejo. Alves a salvat un punct pentru gazde, grație unui gol marcat în minutul 87.

Formația pregătită de Gattuso se află momentan pe locul 4, ultimul care asigură prezența în sezonul viitor de Champions League, dar poate fi depășită dacă AS Roma se impune sâmbătă pe terenul lui Inter.