​Dinamo București a câștigat meciul disputat în deplasare, în etapa a cincea a play-out-ului Ligii 1, scor 1-0, împotriva celor de la Poli Iași. Echipa antrenată de Mircea Rednic a adunat 28 de puncte, în timp ce trupa lui Flavius Stoican a rămas cu 23.

Dan Nistor a înscris singurul gol al partidei, din penalti, în minutul 52. Acesta a executat puternic, pe centrul porții.

Sanoh (Poli Iași) a fost eliminat în minutul 63, după ce a primit al doilea cartonaș galben. Patru minute mai târziu, Reda Jaadi (Dinamo) a văzut direct cartonașul roșu, la o fază la care arbitrul a considerat că acesta l-a lovit pe Rus în față.

Au evoluat echipele:

Politehnica Iaşi: D. Rusu – L. Rus, Gardoş (Qaka ’71), Frăsinescu, Sin – Mihalache, Cioinac (Nascimento ’52) – Sanoh, J. Teixeira, Panţîru (Pipos ’74) – Platini. Antrenor: Flavius Stoican

Dinamo: Muţiu – Dussaut, F. Mallo, D. Ciobotariu, Aliji – Sorescu (Christovao ’77), Kabashi (Ndiaye ’46), Nistor, Reda Jaadi – Montini, (Nabil Jaadi ’74) Papazoglou. Antrenor: Mircea Rednic