​Arsenal Londra a învins-o pe Napoli, în capul de afiș al sferturilor Europa League, scor 2-0, și pornește drept mare favorită la calificare în returul de pe Stadio San Paolo de săptămâna viitoare.

Tunarii au deschis repede scorul ('15), după o fază la care au combinat superb. Ramsey a fost cel care a înscris din mijlocul careului. În minutul 24, Torreira a tras din afara careului, iar șutul său a fost deviat de Koulibaly în poarta echipei sale.

Până la final, Insigne și Ramsey au ratat câte o ocazie uriașă. Ambii au primit pase din flancul drept, în poziții ideale, însă au trimis mult peste poartă.

Aici poți urmări rezumatul partidei dintre Arsenal și Napoli.

Arsenal vs Napoli 2-0

(Ramsey '15, Koulibaly '25 autogol)

Returul va avea loc pe stadionul lui Napoli, în data de 18 aprilie.

S-ar putea să te intereseze și:

Europa League, sferturi: Victorii la două goluri diferență pentru Arsenal și Benfica; Chelsea câștigă în minutul 86, Valencia lovește de două ori în prelungiri