​Lionel Messi a fost din nou în centrul atenției, însă de data aceasta nu pentru un moment plăcut. Argentinianul a fost lovit în figură de Chris Smalling, în minutul 29 al partidei cu Manchester United din sferturile Champions League. Zgâriat pe nas, starul Barcelonei s-a umplut de sânge, meciul fiind oprit pentru câteva minute. Ernesto Valverde, antrenorul catalanilor, a declarat că Lionel va trebui supus unui control medical pentru că rana este una destul de mare.

Lionel Messi, dupa ce a fost lovit de SmallingFoto: Captura video

"Messi nu s-a mai simţit confortabil după lovitura primită. Va trebui supus unui control medical mâine (n.r. - joi) să vedem cum este. A fost puternic, dar are o zgârietură importantă", a spus Valverde, potrivit News.ro.

Lionel Messi, plin de sânge după contactul cu Smalling:

*sursă foto: captură video Youtube

Barcelona a făcut un pas important spre calificarea în semifinalele Champions League după ce a s-a impus cu 1-0 pe terenul lui Manchester United.

"A fost un meci dificil şi complicat pe alocuri, dar am avut cele mai clare ocazii de gol", a mai afirmat Valverde, despre partida câștigată miercuri.

S-ar putea să te mai intereseze și:

​VIDEO Manchester United - Barcelona 0-1 / Autogolul lui Shaw, decisiv pe Old Trafford

Manchester United, fără șut pe poarta Barcelonei / Ole Gunnar Solskjaer: "Asta este dezamăgitor"