​Imaginea zilei: Lionel Messi, plin de sânge după ce a fost lovit de Chris Smalling

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Joi, 11 aprilie 2019, 9:51 Sport | Fotbal

​Lionel Messi a fost din nou în centrul atenției, însă de data aceasta nu pentru un moment plăcut. Argentinianul a fost lovit în figură de Chris Smalling, în minutul 29 al partidei cu Manchester United din sferturile Champions League. Zgâriat pe nas, starul Barcelonei s-a umplut de sânge, meciul fiind oprit pentru câteva minute. Ernesto Valverde, antrenorul catalanilor, a declarat că Lionel va trebui supus unui control medical pentru că rana este una destul de mare.

"Messi nu s-a mai simţit confortabil după lovitura primită. Va trebui supus unui control medical mâine (n.r. - joi) să vedem cum este. A fost puternic, dar are o zgârietură importantă", a spus Valverde, potrivit News.ro.

Lionel Messi, plin de sânge după contactul cu Smalling:

*sursă foto: captură video Youtube

Barcelona a făcut un pas important spre calificarea în semifinalele Champions League după ce a s-a impus cu 1-0 pe terenul lui Manchester United.

"A fost un meci dificil şi complicat pe alocuri, dar am avut cele mai clare ocazii de gol", a mai afirmat Valverde, despre partida câștigată miercuri.

S-ar putea să te mai intereseze și:

​VIDEO Manchester United - Barcelona 0-1 / Autogolul lui Shaw, decisiv pe Old Trafford

Manchester United, fără șut pe poarta Barcelonei / Ole Gunnar Solskjaer: "Asta este dezamăgitor"

3980 vizualizari

• +9 (9 voturi)
    ! (Joi, 11 aprilie 2019, 10:26)

jaoju [utilizator]

niste ciomagari, nimic altceva
    • -2 (2 voturi)
      Expert in fotbal (Joi, 11 aprilie 2019, 15:27)

unsimpluom123 [utilizator] i-a raspuns lui jaoju

A fost o lovitura neintentionata, miscarea lui Smalling a fost total normala in aceea situatie. Dar nicaieri in articolul acesta, scris "impecabil", nu este specizat acest lucru.

Si Busquets, unul dintre cei mai abjecti jucatori din ultimii 10 ani, a avut macar 3 faulturi de galben, si un hent discutabil.

Dar ce sa faci cu fanii Barcelonei, sunt pe langa subiect rau de tot...