VIDEO Manchester City a revenit pe primul loc (2-0 cu Cardiff); Tottenham, victorie la inaugurarea noului "White Hart Lane" (2-0 cu Crystal Palace)

Joi, 4 aprilie 2019, 9:44 Sport | Fotbal

Manchester City, inca o victorie in Premier League
Manchester City a urcat din nou pe primul loc în Premier League, după victoria de pe teren propriu în fața celor de la Cardiff (scor 2-0). Tottenham a inaugurat noul "White Hart Lane" cu un succes împotriva lui Crystal Palace, scor 2-0. Echipa lui Mauricio Pochettino a revenit pe podium, având un punct avans față de marea rivală Arsenal (un meci mai puțin disputat).

Pe Etihad Stadium, Kevin de Bruyne a deschis scorul după doar 6 minute de joc. Leroy Sane a închis tabela chiar înainte de pauză (44'), marcând al 9-lea său gol în actuala ediție din Premier League.

A fost spectacol înainte de începerea partidei dintre Tottenham și Crystal Palace, aproape 60 de mii de fani asistând la ceremonia de inaugurare a noului White Hart Lane". Arena a costat nu mai puțin de 1 miliard de lire sterline. Sud - coreeanul Son Heung-Min a marcat primul gol al victoriei în minutul 55, iar danezul Erikssen a stabilit scorul final în minutul 80.

Imagini de la inaugurarea noului "White Hart Lane"