VIDEO Rennes - Olympique Lyon 0-1 / Oaspeții s-au apropiat la un punct de locul doi

Sâmbătă, 30 martie 2019, 9:49 Sport | Fotbal

Martin Terrier
Olympique Lyon a obținut o victorie la limită pe terenul celor de la Rennes, scor 1-0, în etapa a XXX-a a campionatului din Franța. În urma acestui succes, Lyon s-a apropiat la un singur punct de locul doi, ocupat de Lille (are un meci mai puțin disputat).

Unicul gol al meciului a fost înscris de Martin Terrier, în minutul 86. Francezul intrase pe teren în minutul 74, în locul lui Dembele.

Aflată pe locul 3 în clasament, Olympique Lyon a acumulat 56 de puncte şi s-a apropiat la un singur punct de Lille, aflată pe locul secund, dar care nu a jucat în această etapă. Prima poziție este ocupată de PSG, cu 77 de puncte din 28 de meciuri.

Rennes rămâne provizoriu pe locul 8, cu 41 de puncte.