​Norvegia a remizat, scor 3-3, pe teren propriu, cu Suedia, într-un meci din grupa F a preliminariilor Euro 2020. Golul egalizator al gazdelor a venit în minutul 90+7. Tot în grupa României, Spania a învins Malta, în deplasare, scor 2-0.

Norvegia a condus cu 2-0 (Johnsen '41, King '59), Suedia a întors scorul (Claesson '70, Nordtveit '86 autogol, Quaison '90+1), însă gazdele au avut forța de a egala în minutul 90+7, ultimul al partidei, prin Kamara.

Rezultatele înregistrate marți în preliminariile Euro 2020:

Grupa D

Irlanda vs Georgia 1-0

(Hourihane '36)

Elveția vs Danemarca 3-3

(Freuler '19, Xhaka '66, Embolo '76 / Jorgensen '84, Gytkjaer '88, Dalsgaard '90+3)

România vs Insulele Feroe 4-1

(Deac '26, Keșeru '29, '33, Pușcaș '63/ Davidsen '40 - pen.)

Norvegia vs Suedia 3-3

('41 Johnsen, King '59, Kamara '90+7 / Claesson '70, Nordtveit '86 autogol, Quaison '90+1)

Bosnia și Herțegovina vs Grecia 2-2

(Visca '10, Pjanic '15 / Fortounis '64 pen, Kolovos '85)

Italia vs Liechtenstein 6-0

(Sensi '17, Verratti '32, Quagliarella '35 pen, 45+3 pen, Kean '69, Pavoletti '76)

S-ar putea să te mai intereseze și:

Euro 2020, preliminarii: România vs Insulele Feroe 4-1 / Tricolorii au câștigat primele puncte în grupa F

Cosmin Contra despre Alexandru Mitriţă: "Nu o să accept niciodată ca vreun jucător să vină şi să nu-şi dorească să ajute echipa pe teren"