Portarul echipei Napoli, David Ospina, a fost transportat la spital, după ce s-a prăbuşit pe teren la meciul de duminică, disputat împotriva formaţiei Udinese, în etapa a XXVIII-a a campionatului italian Serie A, scrie News.ro.

David Ospina, accidentat la meciul Napoli vs UdineseFoto: Captura YouTube

Ospina s-a ciocnit de atacantul Ignacio Pussetto în minutul 5, apoi a continuat meciul, după ce a primit îngrijiri medicale şi a primit un bandaj în jurul capului. Ulterior, el s-a prăbuşit pe teren în minutul 41, pierzându-şi cunoştinţa. Echipele medicale au intrat imediat pe teren şi jucătorul columbian a fost transportat la spital.

Potrivit presei italiene, Ospina este conştient şi va rămâne sub supraveghere medicală timp de 24-48 de ore. Conform antrenorului Carlo Ancelotti, Ospina nu are nimic serios.

Napoli, fără fundaşul Vlad Chiricheş, accidentat, s-a impus, pe teren propriu, cu scorul de 4-2 (2-2), în faţa formaţiei Udinese.