Liverpool a câștigat, scor 4-2, meciul disputat pe teren propriu împotriva celor de la Burnley, în etapa a 30-a din Premier League și s-a apropiat la un singur punct de liderul Manchester City. Chelsea a obținut un punct în prelungirile partidei cu Wolverhampton, scor 1-1.

Westwood a deschis scorul pentru Burnley în minutul 6, însă Firmino ('19 și '67), respectiv Mane ('29 și '90+3) au adus victoria gazdelor. Pentru oaspeți a mai marcat Gudmundsson în minutul 90+1.

Wolverhampton a marcat la singurul șut avut pe toată durata partidei, în minutul 56, prin Raul Jimenez. Hazard a egalat pentru gazde în minutul 90+2.

Tot duminică, de la ora 18:30, are loc partida dintre Arsenal și Manchester United.