FC Dinamo Bucureşti a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), echipa Dunărea Călăraşi, în prima etapă a play-out-ului Ligii I. Golurile au fost marcate de Nistor, în minutul 24, şi Montini, în minutul 90+4.

1-0, min 24: Nistor a luat o acţiune pe cont propriu, l-a driblat în viteză pe Dobrosavlevici şi a marcat cu un şut din afara careului mare;

2-0, min 90+4: Montini a trimis mingea în poartă, din 6 metri, după o pasă de la Zenke.

Au evoluat următoarele echipe:

Dinamo: Mandanda - Sorescu, Klimavicius, Ciobotariu, Aliji - I. Filip, Ait Atmane (M. N'Diaye '52) - Montini, Nistor, Jaadi (Zenke '65) - Papazoglou (D. Popa '75). Antrenor Mircea Rednic;

Dunărea: Calancea - Vlădoiu (D. Benzar '35), Dobrosavlevici, Luchin, Henderson, Steliano Filip - Enache, Bourceanu, Ammari (V. Munteanu '78) - Mediop Ndiaye (Gabi Iancu '53), Souda. Antrenor Dan Alexa.

Cartonaşe galbene: Zenke '69, D. Popa '82 / Steliano Filip '71, Iancu '84

Arbitri: Marius Avram - Mircea Orbuleţ şi Vladimir Urzică - Adrian Viorel Cojocaru;

Observatori: Irina Mîrţ şi Romulus Chihaia.