Manchester United a avut pe Parc des Princes doi susținători speciali. Eric Cantona şi Sir Alex Ferguson, două legende ale formației de pe Old Trafford, au sărbătorit la vestiare alături de Ole Gunnar Solskjaer, după ce United a învins-o pe PSG, scor 3-1, și a obținut o calificare miraculoasă în sferturile Champions League.

Clubul englez a publicat pe rețelele de socializare o fotografie în care Ole Gunnar Solskjaer, fost jucător și actual antrenor la United, apare alături de Eric Cantona și Sir Alex Ferguson. Trei generații, trei pumni strânși, trei goluri pe Parc des Princes, o calificare dramatică în sferturile Champions League.

S-ar putea să te intereseze și:

Thomas Tuchel, după eliminarea din Champions League: "Nu știu să explic ce s-a întâmplat. Mă voi duce acasă, fără să vorbesc, fără să gândesc"

Ole Gunnar Solskjaer laudă performanța echipei sale: "Acesta este Manchester United. Băieții au fost cu adevărat formidabili"

VIDEO PSG - Manchester United 1-3 / Seara magică a "diavolilor" - Rashford a înscris golul calificării din penalty, în minutul 90+4

Champions League: Manchester United, în sferturi datorită numărului de goluri marcate în deplasare (3-1 vs PSG) - Reușitele echipei engleze au venit în urma gafelor parizienilor