Dinamo a pierdut primul meci al turneului de pregatire din Antalya, campioana Romaniei fiind invinsa cu 2-0 de Slaven Belupo, locul 3 in prima liga a Croatiei. Antrenorul Cornel Talnar a facut multe improvizatii in echipa de start, in care au aparut Matache, Musat sau Stoican, ultimul folosit pe postul de mijlocas dreapta. Croatii au marcat cele doua goluri in prima repriza, prin Asim Sehic, minutul 32, si Petar Bosnjak, in minutul 44.

Cornel Talnar a inceput cu Matache - Blay, Goian, Izvoranu, Musat - Stoican, Margaritescu, C. Munteanu, Bostina - Bratu, Danciulescu, iar dupa pauza au mai intrat la Dinamo Galliquio, Goian, Scarlatache, Pulhac, Todorovski, Vranjkovic, Cristea, Liviu Ganea, Alexe, Zicu si Oprita.

Cele mai mari ocazii ale lui Dinamo au venit in repriza secunda, din partea lui Marius Alexe care nu a reusit in doua randuri sa-l invinga pe portarul advers.

Urmatoarea partida a "cainilor" este programata vineri, ora 15:00, adversarul este formatia poloneza Lech Poznan.