​Liga 2: Chindia Târgoviște învinge FC Argeș în minutul 89 și trece pe primul loc in clasament

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Vineri, 1 martie 2019, 20:37 Sport | Fotbal

Logo Liga 2
Chindia Târgovişte a învins, vineri, în deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), formaţia FC Argeş, în primul meci al etapei a 23-a a Ligii a II-a. În urma acestui rezultat, dâmbovițenii urcă provizoriu pe primul loc, informează News.ro.

Golul victoriei oaspeţilor a fost marcat de Mihai Leca, în minutul 89. Gazdele au jucat în zece jucători din minutul 47, după eliminarea lui Panait.

Vasile Buhăescu (FC Argeş) a ratat un penalti, în minutul 45+2.

În finalul acestui meci, fanii piteşteni i-au cerut demisia antrenorului Emil Săndoi.

1183 vizualizari

fc arges-chindia targoviste (Sâmbătă, 2 martie 2019, 7:31)

dimitrel [utilizator]

Se vede de la o posta ca Argesul i-a vandut meciul Chindiei. Ei nu au bani sa intre in liga I si ,,ajuta'' .Am facut fotbal 8 ani de zile la F.C.Arges SI STIU CE VORBESC! O eliminare si un 11 metri ratat. Din atitudinea jucatorului si privirea lui se vede clar ca a dorit sa rateze, sa dea peste poarta. Cooperativa inca functioneaza in liga II-a!!!