​​Liverpool pare să nu mai lase nimic la voia întâmplării, o învinge pe Watford cu 5-0 pe teren propriu și rămâne pe primul loc în Premier League, cu un punct în fața celor de la Manchester City, care au obținut o victorie chinuită împotriva celor de la West Ham United, 1-0.

Vezi aici un rezumat extins al partidei dintre Liverpool și Watford.

Sadio Mane a reușit unul dintre golurile serii în minutul 20 al partidei, când a preluat o centrare și a ridicat mingea peste Ben Foster cu o lovitură cu câlcâiul. Tot senegalezul deschisese scorul în minutul 9, din pasa aceluiași Alexander-Arnold. Origi ('66) și van Dijk ('79 și '82) au stabilit rezultatul final.

Aici poți urmări reușita lui Sadio Mane.

În cealaltă partidă, Aguero a adus victoria "cetățenilor" din penalty, în minutul 59 și a ajuns la 18 reușite în acest sezon de Premier League.

Rezumatul partidei dintre Manchester City și West Ham.