Manchester United și Liverpool au terminat la egalitate, scor 0-0, într-un meci din etapa a 27-a din Premier League. "Cormoranii" au redevenit lideri, cu un punct peste Manchester City. În alt meci, Arsenal a învins Southampton cu 2-0 și a urcat pe poziția a patra, în locul "diavolilor roșii".

Solskjaer a fost nevoit să facă toate schimbările în prima repriză. Herrera, Mata și Lingard au ieșit accidentați. Klopp l-a pierdut pe Firmino în minutul 31. De zece ani (Fulham vs Wigan) nu au mai fost efectuate patru schimbări în prima repriză a unui meci de Premier League.

Manchester a limitat-o pe Liverpool din punct de vedere tactic, însă nici gazdele nu au reușit să înscrie.

Lukaku a centrat excelent, în prelungiri, în careul de șase metri, însă Smalling nu a ajuns la timp la balon.

Vezi aici rezumatul partidei dintre Manchester United și Liverpool.

Pentru Arsenal au marcat Lacazette ('6, cu călcâiul) și Mkhitaryan ('17).