Derby-ul optimilor din Cupa Angliei le-a adus față în față pe Chelsea și Manchester United. Trupa lui Solskjaer nu le-a lăsat nicio șansă londonezilor, impunându-se fără emoții cu 2-0. Manchester United și-a aflat deja adversara din faza sferturilor, urmând să o întâlnească pe Wolverhampton.

Dacă în Champions League a fost învinsă cu 2-0 pe teren propriu de PSG, Manchester United continuă foma bună pe plan intern. Paul Pogba și-a luat revanșa după cartonașul roșu primit în meciul cu PSG, reușind un gol și o pasă de gol.

Pogba a pasat decisiv la primul gol al diavolilor, reușit de Herrera în minutul 31. Chiar înainte de pauză, francezul și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor, înscriind cu capul după o centrare a lui Rashford.

Rezumatul meciului Chelsea vs Manchester United.