Krzysztof Piatek este precum o mașinărie de goluri. Polonezul a reușit o "dublă" în partida câștigată de AC Milan cu Atalanta, scor 3-1, contând pentru etapa a XXIV-a din Serie A.

Piatek, dubla pentru AC MilanFoto: acmilan.com

Freuler a deschis scorul pentru Atalanta în minutul 33, după o pasă de geniu venită de la Ilicic. Piatek a ieșit la rampă pe finalul primei reprize și a egalat cu un gol de senzație (45+1').

AC Milan a trecut în avantaj în minutul 55, după ce Calhanoglu a înscris cu un șut din afara careului de 16 metri. Piatek a reușit "dubla" în minutul 61 și a închis tabela la 3-1. Polonezul a marcat cu o lovitură de cap, în urma unui corner.

Adus în această iarnă de la Genoa, Krzysztof Piatek are deja șase goluri în cinci partide disputate pentru AC Milan. Singurul meci în care nu a înscris a fost și cel de debut, în care a jucat doar 20 de minute.

Polonezul a mai reușit o "dublă" în fața lui Napoli, în Cupa Italiei, și câte un gol împotriva celor de la AS Roma și Cagliari.

Rezumatul meciului Atalanta vs AC Milan.