Juventus și-a mai adăugat alte trei puncte în cont, după o victorie clară pe teren propriu cu Frosinone, scor 3-0 (etapa XXIV din Serie A). Grație acestei victorii, echipa lui Massimiliano Allegri și-a consolidat prima poziție în clasament, având 14 puncte avans față de Napoli, care are însă și un meci mai puțin disputat.

Juventus a deblocat tabela după doar 6 minute de joc. Dybala a șutat perfect cu stângul la vinclu și l-a învins pe portarul oaspeților, după o pasă venită de la Cristiano Ronaldo.

Bonucci a majorat avantajul în minutul 17, cu o lovitură de cap, după o respingere neconvingătoare a lui Sportiello. Cristiano Ronaldo a închis tabela în minutul 63. Starul portughez a fost servit de Mandzukic și a reluat de la 11 metri, marcând al 19-lea său gol în actual sezon din Serie A.

După 24 de etape disputate în campionatul Italiei, Juventus rămâne neînvinsă, având 21 de victorii și 14 puncte avans față de ocupanta locului doi în clasament, Napoli.

Pentru Juventus urmează duelul cu Atletico Madrid din optimile Champions League. Prima manșă va avea loc stadionul Wanda Metropolitano, miercuri (20 februarie), de la ora 22:00.

Vezi aici rezumatul meciului Juventus vs Frosinone.