​Formaţia Dunărea Călăraşi a câştigat, cu scorul de 2-1 (1-1), meciul disputat, duminică, pe teren propriu, în compania echipei Concordia Chiajna, în etapa a 23-a a Ligii I, informează News.ro.

Pentru Dunărea a marcat Honciu, în minutul 36, în timp ce Concordia a punctat prin Guessan, din penalti, în minutul 26.

Golul victoriei echipei din Călărai a fost marcat de Ammari, în minutul 90+4.

Au evoluat echipele:

Dunărea: Calancea - Vlădoiu, Dobrosavlevici, Luchin, Mendy - Honciu, Bourceanu (V. Munteanu '76), Souda (Henderson '83), Keyta (Benzar '55) - Ammari, Mediop. Antrenor: Dan Alexa

Concordia: Greab - J.Meira, Albu, Marc, Fota - Grădinaru, Cadamuro, Gorobsov - Guessan (Ivanovici '90+1), Măzărache (Bawab '66), Alexe (Iloki '46). Antrenor: Adrian Falub

Cartonaşe galbene: Bourceanu '25, Luchin '66, Ammari '90+4/ Meira '43, Fota '70, Greab '89

Arbitri: Horia Gabriel Mladinovici – Vasile Marinesci, Andrei Constantinescu – Adrian Comănescu

Observatori: Marian Salomir, Marcel Vasile