Fără Neymar (accidentat), PSG a suferit prima înfrângere în actualul sezon din Ligue 1. Olympique Lyon s-a impus pe teren propriu în faţa campioanei, scor 2-1. În ciuda acestei înfrângeri, formația lui Thomas Tuchel este lider detașat în clasament, la o distanță de 10 puncte față de Lille, ocupanta locului secund.

PSG a deschis repede scorul în partida de pe Groupama Stadium. Argentinianul Di Maria a punctat în poarta gazdelor în minutul 7, după pasa lui Draxler. Scorul la pauză a fost, însă, egal: Moussa Dembele (33') a înscris cu o lovitură de cap și a ajuns la 4 goluri în ultimele 5 meciuri.

Lyon a revenit hotărâtă de la vestiare, iar în minutul 49 a primit un penalty. Fekir a transformat fără emoții și a stabilit scorul final al meciului.

Campioana PSG rămâne lider autoritar, cu 10 puncte peste Lille și două meciuri mai puțin disputate. Lyon se află pe locul trei în clasament, cu 43 de puncte.

Vezi aici rezumatul meciului Olympique Lyon vs PSG.