Inter și Lazio au oferit o partidă cu mult dramatism, oaspeții obținând calificarea în semifinalele Cupei Italiei după executarea loviturilor de la 11 metri. După 90 de minute a fost 0-0, iar după 120 de minute a fost 1-1.

Immobile, inca un meci bun pentru LazioFoto: Captura YouTube

Ştefan Radu a fost titular la oaspeţi, dar a fost eliminat în minutul 120+4, după ce a primit al doilea cartonaş galben.

Immobile (108) a deblocat tabela de pe Giuseppe Meazza, în timp ce Icardi (din penalti, minutul 120+5) a dus nesperat meciul la penaltiuri.

De la 11 metri, au marcat pentru Inter Brozovic, Icardi și Soares, au ratat Martinez și Nainggolan. De cealaltă parte, Immobile, Parolo, Acerbi și Lucas Leiva au punctat, în timp ce Durmisi a ratat de la punctul cu var.

Program semifinale Cupa Italiei:

AC Milan - Lazio

Atalanta - Fiorentina

Partidele tur vor avea loc la 27 februarie, iar returul la 24 aprilie. Finala se va desfăşura la 15 mai.

Aici poți vedea rezumatul partidei Inter vs Lazio.