​AC Milan și Napoli au terminat la egalitate, scor 0-0, într-un meci din etapa a 21-a a campionatului Italiei. "Rossonerri" rămân pe poziția a patra, în timp ce oaspeții staționează pe locul secund, la opt puncte în spatele liderului Juventus.

Polonezul Krzysztof Piatek a debutat pentru gazde în minutul 70, când i-a luat locul lui Patrick Cutrone. Napoli a terminat partida în inferioritate numerică, după ce Fabian Ruiz a fost eliminat în minutul 90+3.

Vezi aici rezumatul partidei dintre AC Milan și Napoli.

Într-o altă partidă, Fabio Quagliarella a marcat o dublă pentru Sampdoria, în victoria cu 4-0 în fața lui Udinese, și a egalat recordul lui Gabriel Batistuta de 11 etape consecutive cu gol înscris în Serie A. Recordul lui Batistuta datează din sezonul 1994-1995, când argentinianul marca în fiecare din primele 11 etape ale campionatului. Quagliarella, care împlinește 36 de ani pe 31 ianuarie, a adunat deja 16 goluri în această ediție de Serie A.