Ligue 1

VIDEO Olympique Marseille vs OSC Lille 1-2 / Meciul a fost întrerupt 38 de minute din cauza unei petarde

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Sâmbătă, 26 ianuarie 2019, 8:48 Sport | Fotbal

Lille, victorie in fata celor de la Olympique Marseille
Formaţia OSC Lille a învins, vineri, în deplasare, echipa Olympique Marseille, scor 2-1, în urma unui meci întrerupt 38 de minute din cauza incidentelor, informează News.ro.

În minutul 57, meciul a fost întrerupt după ce o petardă a explodat la marginea terenului.

În momentul întreruperii, OSC Lille conducea cu scorul de 1-0, datorită golului marcat de Nicolas Pepe, în minutul 45+3 din penalti.

Acelaşi Pepe a marcat din nou pentru Lille în minutul 90+4, în timp ce Balotelli a punctat pentru Marseille, în minutul 90+6.

Vezi aici un rezumat al partidei Marseille vs Lille.