Ultimele două partide din etapa cu numărul XXIII din Premier League s-au încheiat cu victoriile formațiilor Manchester City și Tottenham. Trupa lui Guardiola a trecut cu 3-0 de Huddersfield și a ajuns la patru victorii consecutive în campionat. În celălalt meci al zilei, Tottenham s-a impus pe terenul celor de la Fulham, scor 2-1.

Golurile victoriei obținute de Manchester City pe Kirklees Stadium au fost semnate de Danilo (18'), Sterling (54') și Sane (56'). "Cetățenii" au acumulat 56 de puncte și se găsesc la patru lungimi în spatele liderului Liverpool.

Vezi aici rezumatul partidei Huddersfield vs Manchester City.

Tottenham a plecat cu cele trei puncte de pe terenul celor de la Fulham, după ce a fost condusă cu 1-0. Gazdele au deschis scorul după autogolul lui Llorente (17'). Dele Alli a egalat în minutul 51, iar Winks a marcat golul victoriei în minutul 90+3.

Vezi aici rezumatul partidei Fulham vs Tottenham.