​Olympique de Marseille și AS Monaco au terminat la egalitate, scor 1-1, într-un meci al răniților din Ligue 1. Gazdele rămân fără victorie în ultimele șase etape de campionat, în timp ce oaspeții obțin un punct într-un meci dificil. Cesc Fabregas, transferat la Monaco în această iarnă, a fost titular. OM se află la cinci puncte de podium, având două meciuri mai puțin disputate, în timp ce monegascii rămân pe locul al 19-lea, la trei lungimi distanță de locul de baraj ocupat de Dijon.

Maxime Lopez a deschis scorul pentru Marseille în minutul 13, însă Tielemans a egalat pentru Monaco înaintea pauzei ('38). Florian Thauvin (OM) a avut un gol anulat în minutul 72, după consultarea arbitrajului video.

Vezi aici rezumatul partidei Olympique Marseille vs AS Monaco.