​Premier League: Manchester United trece cu bine de primul test important de la venirea lui Solskjaer: 1-0 cu Tottenham

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Duminică, 13 ianuarie 2019, 20:39 Sport | Fotbal

Tottenham vs Manchester United 0-1
​Manchester United a ajuns la cinci victorii consecutive în Premier League de la venirea lui Ole Gunnar Solskjaer pe banca tehnică. "Diavolii roșii" au învins Tottenham, în deplasare, scor 1-0, și au egalat echipa Arsenal Londra în clasament, cu 41 de puncte.

Marcus Rashford a înscris singurul gol al partidei în minutul 44. Harry Kane a avut un gol anulat în minutul 31 pentru o poziție de ofsaid. David De Gea a fost eroul oaspeților după ce i-a oprit pe jucătorii lui Pochettino în mai multe rânduri.

Solskjaer a devenit primul antrenor din istoria clubului din Manchester care reușește șase victorii consecutive la debut. Cinci victorii după preluarea băncii tehnice a avut și Matt Busby, în august-septembrie 1946.