VIDEO Cupa Italiei: Lazio, AC Milan și Juventus s-au calificat în sferturi

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Duminică, 13 ianuarie 2019, 8:56 Sport | Fotbal

Patrick Cutrone
​Echipele Lazio Roma, AC Milan și Juventus s-au calificat în sferturile Cupei Italiei la fotbal, după ce au trecut de formațiile Novara, Sampdoria, respectiv Bologna.

Lazio a învins echipa din Serie C cu scorul de 4-1. Toate golurile gazdelor au fost înscrise în prima repriză. Luis Alberto ('12), Immobile ('20 și '35) și Milinkovic-Savic au marcat pentru Lazio, în timp ce Eusepi a redus din diferență, în minutul 49, din penalti.

Rezumatul partidei Lazio vs Novara.

AC Milan a avut nevoie de prelungiri pentru a trece de Sampdoria. Scorul a fost 2-0, iar Patrick Cutrone a fost eroul partidei reușind o dublă în minutele 102 și 108.

Chiar dacă a jucat cu mai multe rezerve, Juventus a trecut fără prea mari probleme de Bologna, scor 2-0, în deplasare. Bernardeschi ('9) și Moise Kean ('49) au înscris pentru oaspeți.