Etapa a 21-a din Premier League a debutat în chiar prima zi a anului 2019. Leicester, Arsenal și Tottenham au obținut toate punctele în meciurile cu Everton, Fulham, respectiv Cardiff.

Logo Premier LeagueFoto: premierleague.com

Leicester a câștigat, scor 1-0, în deplasare la Liverpool, împotriva echipei Everton. Golul victoriei a fost marcat de Vardy în minutul 58.

Vezi aici golul marcat de Vardy în meciul Everton vs Leicester.

Arsenal s-a impus, scor 4-1, în fața lui Fulham, pe teren propriu. Golurile tunarilor au fost marcate de Xhaka ('25), Lacazette ('55), Ramsey ('79) și Aubameyang ('83), în timp ce Kamara a înscris golul oaspeților în minutul 69.

Vezi aici rezumatul partidei Arsenal vs Fulham.

Tottenham nu a avut probleme în meciul cu Cardiff, câștigat cu 3-0 în deplasare. Jucătorii lui Pochettino au marcat rapid cele trei goluri: Kane ('3), Eriksen ('12) și Heung-Min Son ('26).

Vezi aici rezumatul partidei Cardiff vs Tottenham.