​Wolverhampton continuă să impresioneze împotriva celor mai bune echipe din Anglia, după ce a câștigat, scor 3-1, în deplasare, cu Tottenham, într-un meci din etapa a 20-a din Premier League. Golurile oaspeților au venit după minutul 70.

Harry Kane a deschis scorul pentru Tottenham în minutul 22, însă oaspeții au avut un final de meci excelent: Willy Boly a egalat în minutul 72, Raul Jimenez a făcut 2-1 în minutul 83, iar Helder Costa a stabilit scorul final patru minute mai târziu.

Wolves nu se află la primul meci mare împotriva echipelor de top din Anglia. În acest sezon, Wolves a obținut egaluri (scor 1-1 în toate meciurile) cu Manchester City, Manchester United și Arsenal, a învins Tottenham și Chelsea (3-1 și 2-1) și a pierdut împotriva lui Liverpool (0-2).