​Sepsi Sf. Gheorghe a învins, vineri seară, scor 3-0, echipa Concordia Chiajna, intr-un meci din etapa a 21-a a Ligii 1. Sepsi a câștigat și etapa trecută la scor de neprezentare, împotriva celor de la Dunărea Călărași, și se află pe locul al patrulea în acest moment, cu 33 de puncte. Concordia Chiajna rămâne pe penultima poziție din clasament, cu 17 puncte.

Pentru gazde au marcat Simonovski (minutul 35), Ștefan (minutul 45+2) și Nouvier (minutul 57, din penalti).

Au evoluat echipele:

Sepsi: Niczuly - Moura, Viera, Jovanovic (Karniţki ’45), Sato (Drăghici ’65) - Velev, Rus – Nouvier (Mensah ’77), Vaşvari, Fl. Ştefan – Simonovski. Antrenor: Eugen Neagoe

Concordia Chiajna: Caparco - Matei, Marc, Albu, Bărboianu - Stănică - Grădinaru, Deaconu, M. Cristescu (Guessan ’68), Ivanovici – Batin. Antrenor: Dorinel Munteanu