Poli Iași și FC Voluntari au terminat la egalitate, scor 2-2, într-un meci din etapa a 21-a a Ligii 1. Ieșenii rămân pe poziția a opta (28 puncte), la două puncte distanță de play-off, în timp ce Voluntari termină anul pe ultimul loc, cu 17 puncte.

Flores a deschis scorul pentru gazde în minutul 45+1, Tudorie a întors pentru Voluntari în minutele 56 și 59 (din penalti), în timp ce Enoh a egalat pentru Iași în minutul 89.

Au evoluat echipele:

Politehnica Iaşi: Târcoveanu - Gallego, Mihalache, Frăsinescu, Sin – Cioinac (Bekui ’65) - Platini, Flores, Qaka, Sanoh (Zaharia ’60) - Andrei Cristea (Enoh ’74). Antrenor: Flavius Stoican

FC Voluntari: Vâtcă – Bucurică (Pîrcălabu ’45), Balaur (Zgrablic ’72), Hodorogea, A. Vlad - Laidouni, A. Răuţă - Căpăţână, Gadze, I. Gheorghe – Tudorie. Antrenor: Cristiano Bergodi