Astra Giurgiu a învins categoric formația Dinamo București, scor 4-1, într-un meci din etapa a 21-a a Ligii 1. "Câinii roșii" au fost inexistenți pe teren și au ajuns la opt puncte distanță de ultima poziție de play-off, ocupată în acest moment de Sepsi Sf. Gheorghe, formație care încă nu a evoluat în această etapă.

Dinamo nu a existat pe teren în prima repriză, iar Astra a profitat din plin. Llullaku a deschis scorul în minutul 7, iar Buș a majorat avantajul în minutul 36. Muțiu a avut câteva intervenții prin care i-a păstrat pe "alb-roșii" în meci. Valentin Gheorghe a dus scorul la 3-0 pentru Astra în minutul 68, la doar patru minute după ce a intrat pe teren, iar Neluț Roșu marca al patrulea gol al gazdelor în minutul 71. Sergiu Hanca a înscris cel mai frumos gol al partidei, cu un șut de la mare distanță, însă reușita sa nu a fost suficientă pentru oaspeți.

Au evoluat echipele:

Astra Giurgiu: Lazar - Belu, Cestor, Bejan, Butean - Begue (Gheorghe '64), Mrzljak (Moise '76), N. Roşu, L. Buş (Bahamboula '90) - Llullaku, Zoua. Antrenor: Costel Enache

Dinamo: Muţiu - Sorescu (Olteanu '77), M. Popescu, R. Grigore, Corbu - Gomelt, Ait Atmane - Hanca, Pesic, Zenke (Moldoveanu '46) - D. Popa (Neicuţescu '59). Antrenor: Mircea Rednic